Erasmus pre podnikateľov limit nepozná

Nezisková organizácia Košice 2013 sa nedávno stala súčasťou medzinárodného výmenného programu Erasmus pre mladých podnikateľov. Teraz hľadá ľudí, ktorí majú v hlavách životaschopné podnikateľské plány, alebo začali svoje nápady nedávno realizovať. Ponúka im zahraničnú výmenu a nenahraditeľné skúsenosti.

Vďaka niekoľkomesačným pobytom s podporou v podobe finančného príspevku môžu noví a začínajúci podnikatelia získať prax u skúsených podnikateľov-hostiteľov. Okrem nadobudnutia know-how o technických a manažérskych schopnostiach sa im ponúka možnosť nadviazať medzinárodnú spoluprácu, rozšíriť sieť kontaktov, získať cennú spätnú väzbu na svoje plány či zdokonaliť si jazykové schopnosti. Do programu sa zároveň hľadajú skúsení podnikatelia, ktorí sa chopia úlohy hostiteľov a budú aktívne spolupracovať s nováčikmi. Odmenou im bude napríklad nový pohľad na ich bežné problémy či rozšírenie podnikateľských možností o nové trhy.

Pre viac informácií kontaktujte Mariána Matusáka z Košice 2013 n.o. na marian.matusak@kosice2013.sk. Viac detailov a prihlášku nájdete na stránke www.erasmus-entrepreneurs.eu.